• Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy!

koronacja1m.jpg    Ostatni weekend lipca w Gnieźnie to czas, kiedy wszystkimi zmysłami będzie można poczuć, jak wyglądało życie w średniowiecznej rzeczywistości grodu piastowskiego. W 2015 roku obchodzimy bowiem 990. rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II i dlatego coroczna impreza miejska: Koronacja Królewska będzie miała tym razem szczególną oprawę. Jej główny punkt, czyli widowisko rozgrywać się będzie pod hasłem: ojciec i syn. Atrakcji nie zabraknie! Szczegóły już niebawem.
    Od kilku dni można zobaczyć w ważnych dla Wielkopolski miejscach żółte, wielkoformatowe reklamy promujące to widowisko. Banery wystawione są przy: Muzeum Pierwszych koronacja4m.jpgPiastów na Lednicy, Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Za użyczenie miejsc Dyrektorom wymienionych instytucji dziękujemy!
    Reklamy Koronacji będzie można znaleźć także w Gnieźnie. Są mobilne, będą więc zmieniały swoje miejsca. Zobaczycie je także w ruchu. Pamiętajcie - w tym roku kolorem Koronacji Królewskiej jest żółty!

koronacja3m.jpg koronacja2m.jpg