• Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy!

wot1m.jpg     Wielkopolska Organizacja Turystyczna już po raz XIII była organizatorem etapu regionalnego Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jedną z atrakcji zgłoszonych do konkursu była najważniejsza impreza plenerowa Miasta Gniezna, czyli Koronacja Królewska.
    Konkurs organizuje Polska Organizacja Turystyczna od 2002 roku. Ma on na celu wyłonienie najlepszych produktów turystycznych w Polsce i ich promocję. W roku bieżącym Wielkopolska Kapituła Konkursu spośród nadesłanych zgłoszeń zakwalifikowała do etapu ogólnopolskiego trzy produkty, które dzięki nowatorskiej i atrakcyjnej formule stanowią najlepszą turystyczną wizytówkę naszego regionu. Miło jest nam poinformować, że w tym elitarnym gronie znalazła się impreza zgłoszona przez Miasto Gniezno.
wot3m.jpg wot4m.jpg    22 września 2015, podczas ceremonii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, nominację dla Koronacji Królewskiej odebrali Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak oraz przedstawiciel Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Gnieźnie Wiktor Koliński.
    Kolejnym etapem konkursu jest rywalizacja ogólnopolska. Spośród 48 projektów zgłoszonych z całego kraju (3 z każdego województwa) kapituła wybierze tylko 10, które otrzymają certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej, a przez to ogromne wsparcie promocyjne. Wyniki ogłoszone zostaną w październiku 2015 roku.