• Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy!

casting1m.jpg     Sprawdzian umiejętności bojowych, dosiad konia, zaśpiew, wyplatanie oraz szycie to tylko niektóre konkurencje, jakie czekają kandydatów do ról Mieszka i jego żony Dobrawy podczas II etapu ogólnopolskiego castingu, który odbędzie się w Gnieźnie między 18 a 20 marca 2016 r.
    Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mediów i osób z niemal każdego zakątka naszego kraju. W regulaminowym terminie wpłynęło aż 31 zgłoszeń: 18 do roli Dobrawy i 13 do roli Mieszka I. Spośród nadesłanych aplikacji Komisja Kwalifikacyjna wybrała po pięciu kandydatek/datów, którzy od 18 do 20 marca gościć będą w Pierwszej Stolicy Polski i zaprezentują swoje umiejętności predestynujące ich do wcielenia się w rolę naszych pierwszych władców podczas najbliższej Koronacji Królewskiej (30-31 lipca 2016 r.).
casting3m.jpg casting4m.jpg     Na kandydatów czeka prawdziwy „tor przeszkód”, który składać się będzie aż z 7 konkurencji: dosiadu konia i sprawności bojowej (Mieszko), zaśpiewu, wyplatania oraz szycia (Dobrawa), wiedzy historycznej, umiejętności z zakresu autoprezentacji i aktorstwa (wszyscy). Oceny dokonają Mistrzowie – specjaliści w każdej z ww. dziedzin. W rywalizacji zwyciężą kandydaci, którzy zdobędą łącznie najwięcej punktów. Zostaną oni ogłoszeni już w sobotę, 19 marca 2016 r. po zakończeniu zmagań we wszystkich 7 konkurencjach.
    Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.KoronacjaKrolewska.pl