• Zobacz program Koronacji Królewskiej 2018

    Zobacz program Koronacji Królewskiej 2018!

mieczem.jpg    Skąd wziął się miecz? Czy miecze miały imiona? Czym walczył Roland? Tego wszystkiego dowiecie się wystawy czasowej "Miecze Europy", którą Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie organizuje razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. Wystawę będzie można zwiedzać podczas całej Koronacji Królewskiej za darmo, od 9.00 do 18.00.
    Autorem wystawy jest Igor Górewicz - autor wystaw edukacyjnych, wydawca, producent, muzyk, konsultant filmowy i teatralny, reżyser walk (brał udział w niemal dwudziestu produkcjach filmowych). Miecze fascynowały go od dzieciństwa - jest to więc wystawa stworzona przez pasjonata, który swoje zamiłowanie do mieczy przekuł w zawód.
    Wystawa „Miecze Europy” to jedyna ekspozycja ukazująca pełną historię i symbolikę miecza poprzez 3400 lat, od jego powstania w epoce brązu do wieku XVII, kiedy przekształcił się w inne rodzaje broni. Nowoczesna i estetyczna forma oraz przemyślana zwięzła oprawa - oto główne walory tej ekspozycji.