• Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy!

mieczem.jpg    Skąd wziął się miecz? Czy miecze miały imiona? Czym walczył Roland? Tego wszystkiego dowiecie się wystawy czasowej "Miecze Europy", którą Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie organizuje razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. Wystawę będzie można zwiedzać podczas całej Koronacji Królewskiej za darmo, od 9.00 do 18.00.
    Autorem wystawy jest Igor Górewicz - autor wystaw edukacyjnych, wydawca, producent, muzyk, konsultant filmowy i teatralny, reżyser walk (brał udział w niemal dwudziestu produkcjach filmowych). Miecze fascynowały go od dzieciństwa - jest to więc wystawa stworzona przez pasjonata, który swoje zamiłowanie do mieczy przekuł w zawód.
    Wystawa „Miecze Europy” to jedyna ekspozycja ukazująca pełną historię i symbolikę miecza poprzez 3400 lat, od jego powstania w epoce brązu do wieku XVII, kiedy przekształcił się w inne rodzaje broni. Nowoczesna i estetyczna forma oraz przemyślana zwięzła oprawa - oto główne walory tej ekspozycji.