• Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy!

 korona52m.jpgImpreza plenerowa, która od kilkunastu lat odbywa się w cieniu gnieźnieńskiej katedry, została ogłoszona najlepszym wydarzeniem cyklicznym w konkursie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

We wtorkowe przedpołudnie, 8 listopada 2016 w poznańskim Sheratonie odbyła się Gala Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT 2016", który organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.

Wydarzenie ma na celu wspieranie rozwoju i promocję oferty z tej gałęzi gospodarki na terenie całej Polski, a certyfikaty przyznane najlepszym produktom turystycznym, są paszportem otwierającym dostęp do wielokierunkowych działań promocyjnych prowadzonych w kraju i za granicą.

Do wielkopolskiego etapu regionalnego w kategorii „wydarzenia cykliczne” zakwalifikował się Festiwal Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska", która od kilku lat odbywa się w Gnieźnie. Wraz z nim na liście znalazły się też takie imprezy, jak Dni Twierdzy Poznań, Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą, Piknik Szybowcowy "Leszno. Rozwiń skrzydła!" czy Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

Jak poinformowano, gnieźnieński festiwal "Koronacja Królewska" został ogłoszony najlepszym produktem turystycznym Wielkopolski w kategorii wydarzenia cykliczne i tym samym został nominowany do ogólnopolskiego etapu konkursu, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.