• Turnieje, widowiska, koncerty. Koronacja 2019 za nami!

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy już za nami!

kartony25m.jpg

Stowarzyszenie Fantasmagoria zaprasza gnieźnian do zgłębienia tajników produkcji zbroi, tarcz i mieczy z… kartonów. Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do tego niecodziennego projektu pod nazwą „Zrób z nami fantastyczną zbroję z kartonu!” zapraszamy do namiotu Stowarzyszenia podczas największego wydarzenia plenerowego w Pierwszej Stolicy Polski – Koronacji Królewskiej, 29 i 30 lipca 2017 (sobota 15:00-19:00, niedziela 13:00-16:30). Tam, każdy chętny otrzyma wykroje z kartonu, by z pomocą wolontariuszy zmienić je w kolczugi, miecze i przyłbice. Do dyspozycji odwiedzających będą zarówno materiały papierowe i plastyczne, jak i pomoc techniczna członków Fantasmagorii.

Oczywiście zapraszamy przede wszystkim najmłodszych amatorów majsterkowania, malowania i klejenia, ale mile widziane będą osoby w każdym wieku. Dodatkowo, wszystkich którzy odwiedzą namiot, zapraszamy na specjalną Bitwę Armii i Kartonowej z Armią Królewską, która będzie zwieńczeniem całej akcji. Będzie mógł wziąć w niej udział każdy, kto wykona swój własny element uzbrojenia z kartonu i będzie chciał się zmierzyć z groźnym murem wojów broniących Wzgórza Lecha. Początek: niedziela, 16.30.

Wstęp na całe wydarzenie jest oczywiście wolny. Szczegółowe informacje będą się ukazywać na stronie www.fantasmagoria.gniezno.pl oraz www.facebook.com/FantasmagoriaGniezno