• Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy!

mpppm.jpgPrzez dwa dni Koronacji Królewskiej 2017 w specjalnym namiocie na Placu św. Wojciecha wolontariusze Stowarzyszenia Fantasmagoria prowadzili dla dzieci warsztaty z konstruowania zbroi, mieczy, tarcz, hełmów i toporów z kartonu. Dzięki tej inicjatywie na twarzach ponad dwustu dzieci zagościły uśmiech i duma z własnoręcznie wykonanych oręży i pancerzy.

Stanowisko Fantasmagorii odwiedzali zarówno najmłodsi, jak i całe rodziny, które wspólnie oddawały się konstruowaniu i malowaniu. Przygotowane wcześniej przez organizatorów szablony sprawdziły się świetnie. Młodzi ludzie doskonalili jedynie pod okiem instruktorów technikę ich składania, a także ozdabiania. A inwencji nie brakowało. Na kartonowych elementach pojawiły się jednorożce, pokemony, smoki, orły, gryfy, różnorakie hasła bojowe oraz herby.

Wszystkie dzieciaki, które odwiedziły namiot Fantasmagorii mogły zabrać gotowe wyroby do domu, a także wziąć udział w wielkiej bitwie z wojami, która zwieńczyła dwudniowe zajęcia. Wielka armia kartonowa, prowadzona przez część instruktorów Fantasmagorii bezlitośnie rozprawiła się z uzbrojonymi w żelazo i stal wojownikami, atakując papierowym orężem i balonami z wodą. Zarówno dzieci, jak i publiczność bawili się znakomicie, gdyż bitwa była niezwykle widowiskowa i efektowna.

Podkreślić należy wielkie zaangażowanie, świetną organizację oraz serdeczność członków Fantasmagorii, którzy pracowali z dziećmi przez te dwa dni, prezentując wysoki poziom profesjonalizmu, mimo gorąca i zmęczenia. Te niezwykłe zajęcia poprowadzili i przygotowali: Adam Komosa, Mikołaj Janik, Robert Guziałek, Wiktoria Ratajczak, Adrian Jagiellicz, Julia Jędraszewska, Filip Lewandowski, Magdalena Hoffmann, Błażej Adamski, Daria Kamińska, Klaudia Komosińska, Kinga Janicka, Łukasz Kaczmarek, Justyna Czechowska, Olga Tomczak, Tomasz Kaczorek, Zuzanna Furmaniak, Aleksander Jagiellicz oraz Wiktor Koliński.

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na FB: www.facebook.com/FantasmagoriaGniezno