• 001

    Zapraszamy do przeczytania relacji z tegorocznej edycji Koronacji Królewskiej!

  • 002

    Zobacz galerię zdjęć z Koronacji Królewskiej 2016

    Gniezno, Pierwsza Stolica Polski, miasto św. Wojciecha i nade wszystko kolebka koronacyjna królów polskich. Miasto - stolica prymasowska dumna ze swojej przeszłości, ze swoich zabytków z górującą nad nimi Katedrą. W każdym czasie pielęgnować trzeba pamięć o tradycjach i historii naszych przodków. Nigdy za wiele przypominania o tym, że „...z tej ziemi nasz ród, tutaj w Gnieźnie, nasze korzenie...”.
    Przy okazji kolejnych Spotkań z Historią  Koronacja Królewska w dniach 28-29 lipca 2012 proponujemy udział w konkursie w którym do wygrania nagrody – upominki ufundowane przez Discovery World. By je zdobyć trzeba spełnić dwa warunki.
    Po pierwsze, należy wymyślić hasło promujące Gniezno - Pierwszą Stolicę Polski, Gniezno - kolebkę koronacyjną królów.
    Drugą częścią konkursu jest odpowiedź na trzy pytania zadane w trzy kolejne dni (wtorek, 24 lipca, środę, 25 lipca i czwartek, 26 lipca) na portalu informacjelokalne.pl lub piastowskakorona.pl . Każdorazowo odpowiadając na pytanie należy powtórzyć swoje hasło reklamowe.
    Odpowiedzi na pytania i propozycję hasła promocyjnego należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (KONIECZNIE z dopiskiem w tytule maile: Koronacja Królewska).
    Termin nadsyłania odpowiedzi upływa w piątek, 27 lipca do godz. 12.00. Wraz z odpowiedzią prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu i numeru telefonu.
    Komisja konkursowa (zasiadają w niej przedstawiciele Miasta Gniezna i Discovery World) wybierze najlepsze hasło i zaproponuje organizatorom konkursu do wyróżnienia, a wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody - upominki ufundowane przez Discovery World.
    Nazwiska zwycięzców konkursu opublikowane zostaną w sobotę, 28 lipca. Nagrody zostaną wręczone w niedzielę, 29 lipca podczas Koronacji Królewskiej na Placu św. Wojciecha (o szczegółach wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie).Zachęcamy do zabawy!